1/Produkujesz zieloną energię –produkcja prądu z energii odnawialnej pomaga chronić środowisko naturalne, a więc nasze zdrowie, a energia słoneczna jest całkowicie darmowa
2/ Uzyskujesz niezależność energetyczną – produkując prąd z własnych paneli fotowoltaicznych zyskujesz niezależność energetyczną.

3/ Oszczędzasz – nie płacisz rachunków za energię elektryczną. Przeciętne gospodarstwo domowe może zaoszczędzić rocznie ok. 1 700zł.
4/ Możesz zarabiać – produkując prąd możesz uzyskiwać nadwyżki, których nie zużyjesz we własnym gospodarstwie domowym. Możesz je sprzedać do sieci energetycznej i na tym dodatkowo zarobić.
5/ Możesz skorzystać z dofinansowania – nie musisz posiadać całej kwoty na inwestycję w panele fotowoltaiczne – możesz skorzystać z rozmaitych sposobów dofinansowania.
6/ Ich wydajność stale rośnie – dzięki bardzo szybkiemu rozwojowi tej technologii można uzyskać sprawność rzędu 25%.
7/ Przez 25 lat masz gwarancję bezobsługowego systemu do produkcji własnej energii – niektórzy producenci dają gwarancję nawet na 30 lat.
8/ Przez cały okres eksploatacji nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów eksploatacyjnych.
9/ Montaż paneli o mocy do 40 kW nie wymaga pozwolenia – nie musisz wypełniać wielu formalności przy instalacji paneli fotowoltaicznych.
10/ Osiągasz zwrot z inwestycji po 9-10 latach, a przy dotacji nawet 6-7 latach.

Fotowoltaia.info Autor: Agnieszka Wojtas
wybór [ez]