Kto zaprojektuje rewitalizację alei Wojska Polskiego?

Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, ogłosił konkurs na zagospodarowanie przestrzeni publicznych w obszarze alei Wojska Polskiego w Szczecinie, czyli jej odcinka między placem Szarych Szeregów a placem Zwycięstwa.

Powierzchnia obszaru opracowania konkursowego to 3,346 ha. Prezydent Krzystek liczy na duże zainteresowanie architektów i końcowy efekt, który zadowoli większość mieszkańców stolicy województwa. Pula nagród to 70 tys zł brutto.

– Dziś najważniejszym wydarzeniem jest ogłoszenie konkursu, ale jednocześnie należy pamiętać o całym szeregu działań zaplanowanych w tej przestrzeni, a dotyczących przede wszystkim działań społecznych, organizowanych dla mieszkańców tej okolicy – mówił Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – Już za chwilę swoją działalność rozpoczyna punkt konsultacyjny, miejsce stworzone by nie tylko informować mieszkańców o poszczególnych etapach rewitalizacji, ale również aktywizować i integrować. W tej lokalizacji swoje działania prowadzić będzie również doradca ds. rewitalizacji.

Rozstrzygnięcie konkursu zostało zaplanowane na 30 listopada 2017 roku. Zwycięzca, oprócz nagrody – 35 tys. zł brutto, zostanie zaproszony do udziału i negocjacji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. Zdobywca drugiej nagrody otrzyma 20 tys. zł brutto, a trzech zdobywców wyróżnień po 5 tys zł brutto. Rozwiązania projektowe powinny być zgodne z założeniami koncepcji wybranej wcześniej przez miasto, a zakładającej m.in. powstanie na Wojska Polskiego szerokich chodników, dwóch jezdni jednokierunkowych czy ukośnych miejsc parkingowych.

Termin realizacji projektu został ustalony na dzień 31 grudnia 2018 r.

blop

źródło: UM Szczecin