Solarisy pojadą między Policami a Szczecinem
Pięć niskoemisyjnych autobusów klasy maxi polskiej firmy Solaris zasili wkrótce tabor Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwo Komunikacyjnego w Policach.

To pierwsza “transza” zamówienia, które komunalna firma będzie mogła realizować w ramach tak zwanych Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Szczecińskim Obszarze Metropolitalnym. Spółka pozyska w sumie 9 pojazdów jednoczłonowych klasy MAXI oraz 6 autobusów przegubowych klasy MEGA. Będą one przyjazne dla środowiska naturalnego, klimatyzowane i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, zapewniając integrację systemu transportowego pomiędzy Szczecinem a Policami. Koszt zakupu wszystkich pojazdów szacuje się na 18,5 mln zł, z czego ponad 10 mln zł to fundusze unijne. Przetarg na pierwsze pięć został już rozstrzygnięty, wygrała go – wyceniając swoją ofertę na blisko blisko 5,7 mln zł (brutto) – właśnie firma Solaris. Autobusy powinny być dostarczone w ciągu 168 dni od daty podpisania umowy.

Podobne wydatki planuje miasto Szczecin, które w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych zamierza zakupić 20 autobusów. Trafią one do Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Dąbie, a kursy w stolicy Pomorza Zachodniego rozpoczną w pierwszym kwartale 2018 r. 35 mln zł, z czego dofinansowanie to 13,4 mln zł.

blop

źródło: SPPK Police