Ogłosiliśmy przetarg. Ma połączyć przeprawę promową „Centrum” (a później wyjazd/wjazd z tunelu) z centrum miasta. Będzie alternatywą….

i odciążeniem dla obecnej ulicy Grunwaldzkiej oraz połączeniem drogowym ze Strefą Inwestycyjną Mulnik. W sumie będzie miała 1,3 km długości. Po obu stronach obwodnicy będą chodniki, do tego oczywiście zatoki postojowe i parkingi, wybudowana zostanie również trasa rowerowa. Przebieg: ulica Karsiborska (na wysokości siedziby firmy Remondis i dalej na tyłach cmentarza), ulica Steyera i Daszyńskiego. Istniejąca ulica Steyera, która będzie jej częścią, zostanie gruntowanie przebudowana. Dodatkowo powstanie niemal 900 metrów nowej drogi biegnącej od ulicy Karsiborskiej do ulicy Steyera. Całość będzie połączona nowymi skrzyżowaniami z istniejącymi bocznymi ulicami.
Koszt inwestycji to ponad 15,5 mln złotych netto. Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi miastu udało się pozyskać dofinasowanie ze środków unijnych w wysokości 4 mln 465 tys. złotych.
26 listopada mija termin składania ofert na budowę obwodnicy. Po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy, wybrany wykonawca będzie miał 20 miesięcy na zakończenie budowy i oddanie obwodnicy do użytku.

Źródło: https://www.facebook.com/PrezydentSwinoujscia/