Umowę, dzięki której kwotą 10 mln zł dofinansowany zostanie zakup 16 nowoczesnych autobusów miejskich, podpisał kilka dni temu w Warszawie zastępca….

prezydenta Stargardu Piotr Mync.
Umowy o dofinansowanie inwestycji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko podpisano w Ministerstwie Rozwoju, jej bezpośrednim beneficjentem będzie Miejski Zakład Komunikacji w Stargardzie.

Modernizacja stargardzkiego transportu autobusowego obejmuje zakup 16 autobusów niskopodłogowych, energooszczędnych, o najmniejszej emisji CO2 i zanieczyszczeń. Będą to autobusy 12-metrowe, nie przegubowe. Pierwszych osiem pojazdów ma trafić do Stargardu do końca kwietnia 2018 roku, natomiast pozostałe osiem do końca stycznia 2019 roku. Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT) wyniesie blisko 14 milionów złotych. Pod koniec zeszłego roku Miasto złożyło wniosek do Centrum Unijnych Projektów Transportowych o dofinansowanie w wysokości 70 procent, czyli 9 milionów 800 tysięcy złotych na zakup 16 autobusów w latach 2018-20. Dofinansowanie zakupu autobusów nie podlegało drodze konkursowej, lecz zostało wynegocjowane przez władze miasta.  

blop