Centrum Wspierania Przedsiębiorczości otwarto w wieżowcu przy ul. Pierwszej Brygady 35.  CWP to wspólna inicjatywa Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego i Funduszu Poręczeń Kredytowych. Przedsiębiorcy będą teraz mogli zostać kompleksowo obsłużeni w jednym miejscu.

Centrum znajduje się na 3 piętrze wieżowca. Tutaj też… 

przeniosły się dwie stargardzkie spółki – SARL i FPK. W ten sposób na jednym piętrze, w jednym miejscu, przedsiębiorca będzie mógł uzyskać z pierwszej ręki wiedzę o ofercie Stargardzkiego Parku Przemysłowego, o wolnych pomieszczeniach i terenach pod inwestycje, o korzyściach, które daje coworking, a także o możliwościach finansowania swoich pomysłów.
– Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, na przeprowadzkę w jedno miejsce, dla komfortu przedsiębiorców. Odtąd nie muszą już biegać pomiędzy piętrami, pomiędzy SARL-em a Funduszem. Wszystko załatwią w jednym miejscu. Wyszliśmy bowiem z założenia, że klientem obu spółek jest ten sam klient – mówił podczas otwarcia Centrum Krzysztof Kowalczyk, prezes SARL.
Wraz z otwarciem Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przedstawiona została nowa oferta skierowana dla stargardzkich handlowców i usługodawców, a mianowicie Stargardzka Karta Rabatowa (SKR). To propozycja realizowana przez FPK, SARL oraz Urząd Miejski w Stargardzie. Podpisano już pierwsze deklaracje przystąpienia do projektu. SKR będzie honorowana m.in. w firmach Metalik oraz Pesta 2. O kolejnych przedsiębiorcach, którzy przystąpią do projektu będziemy informować na bieżąco.
Stargardzka Karta Rabatowa ma za zadanie promować lokalne firmy, ich usługi i produkty oraz wspierać lokalną przedsiębiorczość. – Poprzez dystrybucję kart i udzielane rabaty budujemy lokalną świadomości zakupową, a pieniądze zostają w naszym mieście – mówi Krzysztof Furmańczyk, prezes FPK.
Do projektu mogą przystąpić wyłącznie firmy zarejestrowane w Stargardzie. Karta nie jest imienna, więc z jednej może korzystać każdy, kto ją okaże. O wysokości rabatów decyduje przedsiębiorca. Karty można otrzymać w placówkach, które przystąpiły do projektu.