Bridgestone rozbudowuje fabrykę w Stargardzie
Koncern Bridgestone rozpoczął już rozbudowę swojej działającej w podstagardzkim Parku…

Przemysłowym Nowoczesnych Technologii fabryki opon. Powstaje tam nowa hala produkcyjno-magazynowa, a po jej oddaniu do użytku wzrośnie wydajność produkcji opon i bieżników, ale też zwiększy się zatrudnienie japońskiego giganta.

To już trzecia w ciągu ośmiu lat rozbudowa zakładu. Podczas poprzedniej, zakończonej w listopadzie 2015 roku, Bridgestone uruchomił linię produkującą bieżnik. Dzięki temu firma stała się jedyną na świecie produkująca jednocześnie opony i bieżniki. Obecnie w fabryce zatrudnionych jest ponad 900 pracowników, koncern zapowiada jednak zwiększenie stanu liczebnego załogi.

– Rozbudowa ma pomóc w zwiększeniu możliwości produkcyjnych i technologicznych europejskiej grupy Bridgestone – mówi Piotr Kozłowski, prezes zarządu stargardzkiego oddziału firmy. – Stargard został wybrany ze względu na swoje położenie geograficzne i potencjał – i ten ludzki, i obszarowy, wsparty doskonałą współpracą z lokalnymi władzami.

Przetarg na budowę wygrała firma Budimex. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku, a w marcu hala zostanie oddana do użytku.

blop