Amazon w Kołbaskowie ruszy jesienią?

Budowane pod Kołbaskowem wielkie centrum magazynowe sieci sprzedażowej Amazon jest już niemal gotowe. Za kilka miesięcy przedsiębiorstwo to rozpocznie działalność.

Budowa ogromnej hali ruszyła w listopadzie ubiegłego roku, dzisiaj kierowcy przejeżdżający w pobliżu – jak podaje Twoje Radio – zobaczyć mogą z daleka potężną, mającą 160 tys. m2 powierzchni halę, w której pomieściłyby się cztery pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Inwestycję realizuje firma Panattoni Europe, a jak informuje reprezentująca ją w mediach Anita Pietrykowska, inwestycja jest już w bardzo zaawansowanym stadium. Praktycznie gotowa jest konstrukcja głównego budynku, trwają też prace wykończeniowe i instalacyjne. Na budowie pracuje obecnie około 250 osób. Do końca czerwca zatrudnienie wzrośnie do 400 osób. Równolegle w pobliżu obiektu budowane jest rondo typu biszkptowego, które ułatwi komunikację także mieszkańcom.
Docelowo Amazon ma stworzyć w Kołbaskowie ponad tysiąc stałych miejsc pracy. Ludzie pracujący w centrum mają zajmować się pakowaniem i wysyłaniem do klientów niewielkich przedmiotów, takich jak książki czy sprzęt elektroniczny.

blop