Pierwszy inwestor w Dunikowie
Niewielka firma z Kamienia Pomorskiego, Jan Hybiak Kamieniarstwo Export-Import, jest pierwszy przedsiębiorstwem, które zdecydowało się na wybudowanie swojego zakładu w szczecińskiej podstrefie SSE Euro-Park Mielec w Dunikowie. 

 
11 kwietnia jej właściciel podpisał z miastem Szczecin umowę przedwstępną, zaznaczająć, że do zainteresowania się strefą w Dunikowie zachęciła go bliskość portu w Szczecinie i fakt, że przy działce ma bocznicę kolejową. Kwestie logistyczne są dla niego kluczowe, bowiem surowiec (a są to bloki ważące nawet 30-40 ton) importuje m. in. z Indii, Chin, Skandynawii, Afryki, a gotowe wyroby sprzedaje głównie na rynkach polskim, niemieckim i szwedzkim.
Firma specjalizuje się w obróbce kamienia oraz sprzedaży produktów gotowych. Wytwarza elementy budowlane (schody, blaty kuchenne i łazienkowe, parapety, cokoliki granitowe, ściany, podłogi, kominki), a także nagrobki i grobowce. W swojej ofercie mają także narzędzia do obróbki granitu, które sprzedają stacjonarnie oraz poprzez sklep internetowy.
W pierwszym etapie Jan Hybiak planuje postawić halę produkcyjną z częścią biurową o łącznej powierzchni 3200 m2, zainstalować suwnicę i zbudować drogi wewnętrzne. Zobligowany jest do utworzenia w Dunikowie minimum dziesięciu miejsc pracy.  
Strefa w Dunikowie ma łączną powierzchnię 21 ha.

blop

źródło: Jan Hybiak Kamieniarstwo Export-Import