Niezwykle smutny jest to komentarz. Oto historia zatoczyła koło.
Gazeta, która w swoim cv, ma niekłamane zasługi dla rozwoju demokracji w Goleniowie, dla rozwoju, wolnego słowem, dziennikarstwa, dla wsparcia i obrony inicjatyw obywatelskich, dla nieskrępowanej kontroli władzy, musi przełknąć gorzką pigułkę zarzutu braku wiarygodności, braku rzetelności dziennikarskiej, uprawiania „sterowania rzeczywistością” i, niestety pisania nieprawdy.

Od kilku dni śledzimy wymianę, chyba najtrafniejsze będzie określenie: wypowiedzi, między (pp) a Lesławem Pawłowskim. Zarówno portal jak i wydanie papierowe służą (pp) do formowania rzeczywistości
na własna modłę, wg sobie tylko znanych reguł i dla sobie [ na razie nie wiadomo o działaniu osób trzecich ] postawionego celu. Drugiej stronie [ Lesław Pawłowski] pozostaje tylko prostowanie nieprawdziwych informacji.

Ne miały żadnego znaczenia argumenty strony [ Lesław Pawłowski ] i apel o jej wysłuchanie. Apel o możliwość zaprezentowania argumentów stron. Kuriozalne jest to, że radny Artur Panek zaprzecza aby przekazywał (pp) jakieś swoje sugestie. Wynika zatem prosty wniosek- (pp) tworzy rzeczywistośc wg sobie tylko znanego planu.

W czwartek, pojawiła się informacja na portalu GG, że R. Krupowicz powiadomił portal o podjętej decyzji o zorganizowaniu „referendum” na osiedlu Helenów. Problem w tym, że Urząd Gminy tego nie potwierdza.
Nie potwierdza tego też Lesław Pawłowski, który uważa, że należy zrobić wszystko aby do jakiejkolwiek próby podziału mieszkańców osiedla nie dopuścić.

Chyba więc przedwczesna jest radość, kolegi redakcyjnego” (pp) z przewidywanego już niezadowolenia tych co przegrają.
Irytująca przy okazji, bo przecież wypowiedziana przez asystenta burmistrza d/s komunikacji społecznej, który nie wysilił się aby wieszczony konflikt próbować załagodzić. Chyba ,że głównym zadaniem takiego specjalisty jest komunikować, że konflikt właśnie powstał.

Smutek nie jest, oczywiście, żadną kategoria prawną. Zwrócimy się więc do wydawcy portalu i jego red. naczelnego o wyegzekwowanie redagowania portalu i artykułów autorstwa (pp) zgodnie z prawem prasowym.

[e.ż]

W załączeniu odpowiedź Lesława Pawłowskiego