Wyraźny głos uczestników – brak jasnego systemu finansowania sportu w gminie Goleniów.

Na zaproszenie prezesa OKS Goleniów – Artura Panka w Klubie Stara Hydrofornia odbyło się spotkanie prezesów klubów piłkarskich z kandydatami na stanowisko burmistrza Goleniowa. Pani Danuta Faryniarz i pan Krzysztof Sypień mieli okazję zapoznać się z …

problemami z jakimi muszą na co dzień borykać się działacze, trenerzy i sportowcy klubów piłkarskich. Była to też okazja do tego aby w szerszym gronie wypracować sposób na, chociażby złagodzenie, istniejących trudności. W sytuacji kiedy w Goleniowie funkcjonuje sport amatorski oraz, coraz mocniej widoczny, sport zawodowy konieczne są rozwiązania systemowe. 

Niezbędne są odpowiedzi na pytania o społeczną akceptację wielkości dotacji finansowej z budżetu gminy na sport i jasne zasady jej dystrybucji. Te kluczowe decyzje powinny jednak zapadać nie w gabinecie burmistrza,jak obecnie, ale na forum, jedynej kompetentnej w takiej sprawie, odpowiedniej komisji Rady Miejskiej. 

Brak właściwego działania radnych z Komisji spraw społecznych świadczy albo o niechęci do rozwiązania problemów albo o braku zrozumienia mechanizmów. Jedno jest pewne – tworzenie sztucznych , bez żadnych kompetencji, ciał [komisji] społecznych – problemów nie rozwiąże. Tworzy iluzję pracy nad problemem a w rzeczywistości rozmywa odpowiedzialność.

Edward Życki 

Na zebraniu obecni byli Sławomir Ksepko – członek zarządu Mks Ina Goleniów, Jarosław Szczęśniewicz – prezes Promienia Mosty, Arkadiusz Milczarek i Sebastian Jurczak – członkowie Zarządu  Hanza Goleniów, Artur Panek – Oks Goleniów, Mariusz Skakuj – Prezes Leśnika Kliniska. Byli również trenerzy i działacze sportowi i zawodnicy z tych klubów.