Tym razem Facebook, a materiał do którego odniósł się Lesław Pawłowski przewodniczący rady osiedla Helenów, napisał radny rady miejskiej z okręgu nr 1 – Artur Panek…

Odpowiedź L. Pawłowskiego
21 lipca o 11:44

Panie Arturze, uważam, że niepotrzebnie się Pan „domyśla” a w konsekwencji trochę też nakręca. Skoro jest Pan jednak ciekaw, to Panu chętnie odpowiem.
O siłowni plenerowej, w radzie osiedla mówiło się już w poprzedniej kadencji, jednak były to przymiarki do pozyskania środków w „systemie gospodarczym” t.j. poprzez szukanie sponsorów, pozyskanie środków zewnętrznych itp. . Nie miałem wiedzy, że pojawi się możliwość uzyskania pełnego sfinansowania tego zadania przez środki pozabudżetowe gminy i to tak szybko. Na ostatnim spotkaniu rady osiedla nie wspomniał Pan o tym ani słowem, mimo, że znał Pan decyzje rady miejskiej. Jest Pan zatem aktywny, ale po swojemu. Na swoją inną, inwestycyjną aktywność, na terenie osiedla, zgody rady osiedla Pan nie uzyskał. Chciałbym Panu tylko przypomnieć, że jedynym, zgodnie z przepisami, reprezentantem interesów mieszkańców osiedla, jest jego rada. W tej sytuacji musiałem zareagować. Odbyło się więc spotkanie u burmistrza z zarządem osiedla, na którym została omówiona sytuacja na osiedlu. Burmistrz, po wysłuchaniu naszych argumentów, wątpliwości nie miał, i zostawił wszelkie decyzje radzie osiedla. Także tę, gdzie ma stanąć siłownia. Zgodził się też z zasadą, że na osiedlu nie może się nic dziać bez wiedzy i akceptacji rady osiedla. W sprawie siłowni, dowiedzieliśmy się ,że czasu jest bardzo mało, a właściwie go nie ma. Musieliśmy w ciągu 2 dni przedstawić burmistrzowi decyzję. Potwierdzam dzisiaj jeszcze raz, to co powiedziałem wcześniej. Jeżeli mieliśmy podjąć decyzję natychmiast, to nie ma bezpieczniejszego miejsca w tej chwili niż Stara Hydrofornia. I nigdy nie powiedziałem, że jest problem z młodzieżą tylko z ludźmi, którzy „funkcjonują” wokół starego placu zabaw a ze sportem nie mają nic wspólnego. Stary placu zabaw należy najpierw zabezpieczyć i o tym będziemy rozmawiać z dyr. Szkoły nr 3. Potwierdzam też swoją deklarację zagospodarowania, dla rekreacyjnych potrzeb mieszkańców, teren przy kościele. Ja słowa dotrzymuję.
U Pana jest różnie. Przed wyborami składał Pan deklarację rzetelnej i uczciwej pracy na rzecz osiedla i otrzymał Pan nasze poparcie. Dzisiaj używa Pan określeń niesprawdzonych, obraźliwych, skłóca Pan ludzi, przekazuje Pan burmistrzowi informacje niezgodne z prawdą lub w ogóle go nie informuje o swoich zamiarach. Składa Pan tendencyjne oświadczenia mediom. Wstąpił Pan w radzie miejskiej do „Porozumienia 14” – rozumiem, oczywiście, każdy ma prawo realizować swoje plany po swojemu, tylko ani słowem nie wyjaśnił Pan, że jest to działanie zgodne z interesem osiedla. A to jest Pana obowiązek wobec wyborców, który wynika z Pana deklaracji
Doceniam Pana zaangażowanie społeczne, tylko nie mogę zgodzić się, aby odbywało się to kosztem interesu osiedla.
Nowa rada osiedla przyjęła na siebie wiele obowiązków, które mamy zamiar wykonać. Mam nadzieję, że nie będzie miał Pan nic przeciw, jeżeli ustalimy zasady współpracy i będziemy się ich sztywno trzymać. A wszystko dla dobra osiedla.

Lesław Pawłowski

Tekst na Fb
Radny Rady Miejskiej w Goleniowie Artur Panek
19 lipca o 17:04

Pozwoliłem sobie skopiować fragment wpisu na portalu Gazety Goleniowskiej Przewodniczącego Rady Osiedla – Lesława Pawłowskiego. Brzmi on następująco “…zbadał jak wyglądałoby zabezpieczenie i nadzór, ulokowanej na starym placu zabaw, siłowni, wiedziałby Pan- o czym wiedzą doskonale ludzie na osiedlu- że na dziś, miejsce na Starej Hydroforni jest najlepsze”. Jestem ciekawy co “doskonale ludzie z osiedla” wiedzą. Można się domyśleć, że chodzi o mieszkańców Goleniowa, w szczególności młodzież, która jest zła i cały czas wszystko dewastuje. Pewnie niewychowane bachory zaraz zniszczą siłownię plenerową i dlatego taki niepokój w umiejscowieniu jej na starym placu zabaw. Droga młodzieży nic wam się nie należy bo zdewastujecie sprzęt jeśli stanie on koło szkoły. Natomiast jak stanie na Starej Hydroforni, to oczywiście sprzęt służyć będzie tylko grzecznym dzieciom i seniorom. Osobiście oburzony jestem takiemu traktowaniu Naszej młodzieży i jej ”spłycaniu” w oczach innych ludzi przez p. Pawłowskiego, który cały czas dzieli a nie łączy. Ciekaw jestem na jakich argumentach opiera Pan Przewodniczący stwierdzenie, że “miejsce na Starej Hydroforni jest najlepsze” ?

Radny Rady Miejskiej w Goleniowie Artur Panek
15 lipca o 17:08

Moi drodzy, w ostatnim okresie głośno zrobiło się na temat siłowni zewnętrznej, która ma powstać na Naszym Osiedlu. Na ostatniej sesji dopytywałem władze Gminy o miejsce jej lokalizacji. Otrzymałem krótką ale rzeczową odpowiedź, ze obiekt ten powstanie na terenie po byłym placu zabaw, pomiędzy szkołą SP-3 a boiskiem piłkarskim zarządzanym przez klub sportowy. Informacja taka została również zamieszczona w lokalnej gazecie. Tematem tym na ostatnim posiedzeniu Rady Osiedla zajęli się również jej członkowie, którzy nie mieli uwag do umiejscowienia siłowni. Rozmawiałem również z mieszkańcami Osiedla, zwłaszcza z dziećmi i młodzieżą, która uważa ze taki obiekt powinien znajdować się “na starym placu zabaw przy ulicy Jodłowej”. Jednak kilka dni temu zdanie co niektórych członków rady zostało zmienione. Z inicjatywą wyszli członkowie Rady Osiedla Helenów, aby pod petycją zmiany miejsca na plac przy Starej Hydroforni podpisywali się mieszkańcy naszej dzielnicy. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie celowe wprowadzanie mieszkańców w błąd. Tłumaczy się im, ze mogą wybrać pomiędzy siłownią zewnętrzną na placu Starej Hydroforni lub przeniesienie jej do centrum Goleniowa. Takie przeinaczanie sprawy kategorycznie uznaję za nieodpowiednie i nieodpowiedzialne, PRZECIWNY JESTEM, aby ktoś miał wprowadzać mieszkańców Helenowa w błąd. Informuję, ze chcemy, aby obiekt ten powstał przy ulicy Jodłowej. Nie zostanie on przeniesiony do centrum Goleniowa. Jeśli ktoś z Rady Osiedla był u was w domostwie i zachęcał do podpisania się pod petycją umiejscowienia siłowni zewnętrznej przy Klubie “Stara Hydrofornia” zachęcam do podzielenia się opinią na ten temat.

 [eż]